Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


20. 09. 2017

Asi ste sa už stretli so slovom SPA. Ale viete, čo sa za ním skrýva?

 
 

 

SPA v doslovnom preklade znamená kúpele, ktoré sa spájajú s minerálnymi prameňmi, ale takisto sa v americkej angličtine používa toto slovo aj pre vírivky, ktoré inak nájdete aj ako hot tubs. Ale to nie je všetko - v skutočnosti ide o akronym latinskej frázy SANUS PER AQUAM - vodou ku zdraviu.

Pretože už v dávnych antických časoch ľudia vedeli o liečivých a liečebných účinkoch vody a o terapeutických účinkoch tepelného ošetrenia tela či masáže. A takisto si boli vedomí toho, že tieto jednotlivé prvky majú mimoriadne silný účinok na telo, keď sa spolu skombinujú. A presne to robí vírivka, ktorá nám ponúka jedinečnú kombináciu vody, tepla a vzduchu.


Jedinečná sila vody spôsobuje, že vaše telo sa cíti ľahšie a nechá sa unášať, a tým sa postupne uvoľňujú vaše svaly, kĺby a nervy. Teplo následne stimuluje cirkuláciu rozšírením krvných ciev a zvýšeným prietokom krvi. Táto kombinácia vody a tepla zvyšuje prietok krvi do častí tela so slabou cirkuláciou. Zvýšený obeh má potom za následok lepšiu prepravu kyslíka, živín a ďalších životne dôležitých látok do orgánov, tkanív a buniek.

Masážne trysky poskytujú cielenú úľavu vašim problémovým oblastiam, uvoľňujú napäté svaly a zlepšujú ich obeh. Navyše vám masáž prináša tzv. pumpovací efekt, ktorý posilňuje krvný obeh v hlbokom tkanive a vnútorných orgánoch.

Pozrime sa teraz spoločne na 9 výhod hydroterapie, ktoré získate kúpeľom vo vírivke:

 

1. Oddýchnete si od práce, rodiny a priateľov.

2. Spomalíte a dovolíte vášmu telu regenerovať.

3. Podporíte váš krvný obeh, čím posielate viac kyslíka a živín cez telo až do buniek.

4. Stimulujete lymfatický systém a vaše telo sa tak zbaví toxínov.

5. Upravujete si tak hladinu serotonínu a zvyšujete ďalšie faktory, ktoré spôsobujú, že sa cítite

dobre.

6. Uvoľňujú sa chronické bolesti - artritída, ischias a svalové kŕče.

7. Vykonáva sa píling pokožky, podporuje regeneráciu buniek, uvoľňuje póry a ponúka úľavu

pokožky.

8. Voda je jing a jang - keď je vaše telo ponorené do vody, ponúka vám skutočnú rovnováhu.

9. Liečbou teplom stimulujete krvný obeh a iniciujete proces čistenia.


Ak máte nejaké zdravotné problémy, prípadne ste tehotná, vždy sa obráťte na svojho lekára, aby ste prekonzultovali prípadné kontraindikácie!

 

P.S.: Aby ste si znásobili vaše pozitívne pocity z kúpeľa, odporúčame vám zvoliť SpaBalancer pre starostlivosť o vodu vo vašej vírivke, swim spa či bazéne. A to z toho dôvodu, že chlórová dezinfekcia negatívne vplýva nielen na vašu pokožku, ale takisto aj preto, že sada starostlivostio vodu značky SpaBalancer znižuje množstvo stráveného času starostlivosťou o vodu na minimuma tak si ušetríte kopu starostí a času, ktorú môžete venovať sebe, relaxu a rodine.

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na 0908 722 270 alebo na info@virivky-swimspa.sk!