Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


27. 01. 2017

4 tipy ako si bezpečne vyberiete vírivku do vašej záhrady

 

4 rady ako si bezpečne vyberiete vírivku do vašej záhrady 3

 

Ako si správne vybrať vírivku do vašej záhrady?

Záhradná vírivka či vírivka do exteriéru je pre človeka veľmi prospešným a užitočným zariadením. Dôležité však je, vybrať si vírivku správne.

 

Na začiatok si pri výbere vírivky do záhrady položme jednu dôležitú otázku.

 

Využijeme našu vírivku v záhrade celoročne alebo vírivku zazimujeme?

Či sa rozhodnete vírivku zazimovať alebo ju používať počas zimných mesiacov je len na vás. Kvalitné exteriérové vírivky, teda vírivky do záhrady disponujú tak kvalitnou izoláciou, že ani celoročná prevádzka vírivky nepredstavuje problém pre vašu peňaženku a to ani pri viac ako -30°C.

 

4 rady ako si bezpečne vyberiete vírivku do vašej záhrady Užite si v zime skvelý sauna efekt!

 

Dokonca sa dá aj povedať, že prevádzkovanie v zime, aj keď sa ju rozhodnote nevyužívať je v prípade kvalitnej exteriérovej vírivky v zimných mesiacoch lacnejšie, ako si volať servis na jej zazimovanie.

Prvou vecou, ktorej je potrebné venovať pozornosť je teda:

 

1. Termokryt do vírivky a tepelná izolácia vírivky do záhrady

Je dôležité si dôsledne preveriť a overiť kvalitu izolácie vonkašej vírivky a to zo všetkých možných zdrojov. A nezabudnite aj na kvalitu termokrytu. To je ďalší dôležitý fakt, ktorý súvisí s nákupom vírivky do záhrady.

 

4 rady ako si bezpečne vyberiete vírivku do vašej záhrady 5 Kvalitný termokryt je dôležitá súčasť vírivky

 

U predajcov žiadajte certifkáciu, ale tiež hľadajte referencie aj v zahraničí. Dajte si pozor na tvrdenia u predajcov ako najväčší svetový výrobca či vírivky sa predávajú aj v Kanade a kanadský výrobca, a tam sú predsa iné zimy, potom taktiež pozor na rôzne pseudoizolácie a podobne. Skutočnosť, že niekto vyrába najviac víriviek, neznamená, že patria medzi najkvalitnejšie, znamená to len to, že má portfólio pre masy. Ani fakt, že sa vyrábajú v Kanade alebo sa tvária ako kanadské vírivky ešte neznamená, že sú kvalitné.

Ďalším dôležitým bodom, ktorému je potrebné venovať pozornosť je:

2. Spotreba energie vírivky do záhrady

Energetické nároky sú tiež dôležité, jednoducho povedané ide o to, koľko elektriny vaša záhradná vírivka zožerie a ktorú nebude platiť nikto iný ako vy. Nechceme sa tu teraz rozpisovať o praktikách pri predaji víriviek ani o benevoletnosti niektorých ľudí, ktorý si kúpia vírivku do záhrady len tak z e-shopov, len preto, že majú vysokú zľavu. No môžete sa spolahnúť, že takéto vírivky boli najprv umelo predražené, aby následne v akcii vyzerali lákavo. Takisto aj spotreba bude o niekoľko desiatok vyššia než ako majú kvalitné záhradné vírivky a na náhradných dieloch či servise sa nedoplatíte.

A tak buďte pri kúpe vysnívanej vírivky do vašej záhrady vždy obozretní a pýtajte si certifikát a nezabudnite hľadať referencie aj v zahraničí. Distribútori kvalitných vonkajších víriviek vám ho s radosťou predložia, pretože nemajú čo skrývať.

 

Predposledným bodom, ktorému je dôležité venovať pozornosť je:

3. Ergonómia vírivky do záhrady, a teda pohodlie

Určite uznáte, že pohodlné sedenie vo vašej vírivke je dôležité. A preto, aby ste novú vírivku radi využívali je aj tento bod nesmierne dôležitý.

 

Nezabúdajte, že nie je dôležité, či je vírivka pekná a či je v super cene, ale musí byť aj pohodlná, preto ak nemáte možnosť si ju aspoň na 30 minút reálne vyskúšať nekupujte ju. Je viac ako isté, že vírivka vám alebo niekomu z rodiny nebude vyhovovať. A tak nám kľudne zavolajte a dohodnite si stretnutie aj s vyskúšaním niekoľkých modelov, samozrejme nezáväzne a zadarmo.

Ľudia sú zvyknutý pred kúpou auta vyskúšať si ho, no a vírivka je ešte zložitejšia, a hlavne jej účelom je relaxácia a má vám prinášať terapeutický účinok. To je hlavný dôvod, prečo sa kúpa vírivky bez skúšania spája s veľkým rizikom. Preto je dôležité, rovnako ako v prípade auta, aby ste boli náročný.

 


Pre vašu spokojnosť si vírivku pred kúpou vyskúšajte

 

A poslednou radou ako si bezpečne vyberiete vírivku do vašej záhrady je:

4. Relaxačná a terapeutická masáž vírivky do záhrady

Pre túto radu platí to isté ako pri predchádzajúcej rade, ale pri skúšaní buďte ešte dôslednejší. Nepodceňte pri výbere vírivky do záhrady kvalitu, prínos a regulovateľnosť terapeutickej masáže a relaxačnej masáže. A preto vírivky skúšajte, skúšajte, skúšajte a kupujte až budete všetci vo vašej rodine spokojný. Pretože inak sa vám môže stať, že vaša vírivka v záhrade bude len ozdobou a peniaze za ňu vám už nik nevráti. A to predsa nechcete...

 

Nezabudnite na naše štyri rady, aby ste si aj vy mohli takto užívať svoju novú vírivku dlhé roky!

 

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na 0908 722 270 alebo na info@virivky-swimspa.sk!