Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


Swim spa vs. bazén
Vírivé bazény s hydromasážou a protiprúdom - SWIM SPA verzus klasické bazény

 


SWIM SPA - vírivé hydromasážne bazény s regulovateľným protiprúdom vs. klasické 
vonkajšie či vnútorné bazény, to je zaujímavá téma na zamyslenie. Koľko dní v roku v priemere využívame vonkajšie bazény? Oplatí sa nám vôbec do nich investovať?

Hydromasážne bazény SWIM SPA vs. využiteľnosť bežných bazénov

Bežné klasické bazény v našich podmienkach využívame len veľmi málo. Nezastrešné  bazény sú využívané priemerne dva mesiace v roku, ale z tých dvoch mesiacov sa skutočne na 100% nevyužívajú ani mesiac. Využívanie zastrešených bazénov je na tom o niečo lepšie, ale aj tak ich stopercentná využiteľnosť nie je viac, ako dva - tri mesiace v roku. Vírivé hydromasážne bazény SWIM SPA využívame bez problémov celoročne.

 

Využitie hydromasážnych SWIM SPA bazénov vs. zastrešených a vyhrievaných bazénov

Zastrešené bazény s riadeným ohrevom vody majú 100 % využiteľnosť maximálne 4 - 6 mesiacov v roku. Stále hovoríme o vonkajších bazénoch. Keď si zoberemie  zapustené bazény určené na plávanie, teda bazény s dĺžkou nad 6 metrov, poprípade vybavené protiprúdom s dostatočným výkonom a pridáme k ním kvalitné zastrešenie  bazéna, cena bazéna sa nám začína pomaly zvyšovať. Kvalitné SWIM SPA, má integrovaný vlastný termokryt, dokonalú izoláciu a úsporné vyhrievanie, nič nebráni jeho celoročnému pohodlnému a na prevádzku lacnému využívaniu.


Čo všetko značne ovplyvňuje cenu bežných bazénov?

V prvom rade je to konštrukcia bazéna. Keď si vyberiete laminátové bazény, moderné keramické bazény alebo nerezové bazény bude cena bazéna ešte vyššia. Medzi laminátovými bazénmi a keramickými bazénmi je cenový rozdiel relatívne malý, ale nerezové bazény sú výrazne drahšie. K cene bazéna si však pripočítajte všetku potrebnú technológiu pre základné fungovanie bazéna.

Pre väčšie pohodlie budete potrebovať vykurovanie bazéna tepelným čerpadlom alebo iným zdrojom energie, automatickú reguláciu pH vody v bazéne, dávkovanie a kontrolu množstva dezinfekcie v bazénovej vode, automatické čistenie dna bazéna alebo bazénový vysávač, osvetlenie bazéna, udržiavanie stálej hladiny vody v bazéne prípadne ozvučenie bazéna.

Do ceny bazéna nezabudnite pripočítať zemné a výkopové práce, tepelnú izoláciu bazéna, základovú dosku pod bazén, úpravu okolitého terénu a všetky súvisiace práce. Keď si toto všetko zrátate, tak dodávateľským spôsobom u väčších bazénov sa takmer určite dostanete s cenou bazéna niekde okolo 30.000,- €.


Dobre si spočítajte aj celkové prevádzkové náklady bežného bazéna

K celkovým mesačným prevádzkovým nákladom na prevádzku bazéna nezabudnite prepočítať aj náklady na vodné a stočné, ktoré pri takom 40 - 70 kubíkovom bazéne sú tiež počítateľnou položkou a samozrejme aj značné množstvá chémie potrebnej na úpravu takého objemu vody v bazéne.

Takisto nemôžeme opomenúť ešte energiu potrebnú na cirkuláciu, filtráciu, vysávanie a  ohrev bazénovej vody a máte značný mesačný výdavok, ktorý spolu s amortizáciou bazéna v žiadnom prípade nezodpovedá jeho využiteľnosti. Vidíte, že z tohto pohľadu je investícia do bežného bazéna zbytočne vyhodenými peniazmi.

 

SWIM SPA - hydromasážne vírivé bazény s regulovateľným protiprúdom

Prvá reakcia väčšiny ľudí pri slove SWIM SPA býva prevažne taká, že to je drahé! Na prvý pohľad sa cena swim spa môže zdať ako vyššia. Áno, pokiaľ budete chcieť akýkoľvek lacný bazén, nadzemný, polozapustený alebo zapustený bazén do 6 - 8 metrov len s jednoduchým zastrešením a nič viac, tak sa môže zdať vyššia.

No pokiaľ budete chcieť mať bazén kvalitný laminátový, keramický alebo nerezový so zastrešením, vykurovaním, automatikou atď., tak cena, využiteľnosť, životnosť, požiadavky na starostlivosť a výška celkových mesačných prevádzkových nákladov budú vždy a jednoznačne hovoriť v prospech SWIM SPA.

Vysoké výkony, autonómna prevádzka, využiteľnosť po celý rok a minimálne celkové prevádzkové náklady - toto všetko sú najväčšie devízy hydromasážnych bazénov SWIM SPA.

SWIM SPA vám poskytne nielen nekonečné plávanie a kvalitnú hydromasáž. SWIM SPA vám bude dokonale slúžiť aj ako unikátne rehabilitačné, regeneračné a relaxačné zariadenie, ktoré vám umožní aj skvelý kondičný a posilňovací tréning a iné aktivity. Veslovanie, behanie vo vode po prúde aj protiprúdu, bicyklovanie, aquajumping, strečing atď. Samozrejme vždy v čistej vode vyhriatej na príjemnú teplotu.


„Z hľadiska možností využiteľnosti SWIM SPA, výbornej ekonomiky jeho prevádzky a návratnosti je INVESTÍCIA do SWIM SPA ideálnym riešením!“

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktuje na 0908 722 270 alebo na info@virivky-swimspa.sk!


swim spa