Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

OK

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

DOMOSTAV Energo s.r.o.

divízia: virivkysaunybazeny.sk

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

info@virivkysaunybazeny.sk


Úvod » O vírivkách

O vírivkách

 

 

Vírivky alebo hydromasážne vane majú dnes už viac ako tisícročnú tradíciu. Za ten čas dostali aj veľa pomenovaní, napríklad zovšeobecnil sa názov na jacuzzi, hot tub, vírivý bazén, vírivá vaňa, hydromasážna vaňa.

Len kvalitné vonkajšie alebo vnútorné vírivky či jacuzzi vám doprajú zaslúžený relax a úžasnú hydromasáž v pohodlí domova.

Vírivky do exteriéru - vonkajšie vírivky
Ak chcete vírivku do exteriéru, kde bude vírivka na terase, dvore alebo ako záhradná vírivka, vyberajte
si vírivku s dokonalou tepelnou izoláciou a kvalitným termokrytom
.

 

Termokryt na vírivku má viacero funkcií
Základnou funkciou kvalitného termokrytu na vírivku je brániť úniku tepla a odparovaniu vody a tým šetriť vašu peňaženku. Ďalšou funkciou je chrániť vodu vo vírivke pred znečistením z vonka a zároveň slúži aj ako bezpečnostný kryt vírivky pred nežiaducim vstupom malých detí a domácich zvierat.

 

Lacné jacuzzi či vírivky nie sú preto ideálnym riešením
Majú vysoké prevádzkové náklady, hlavne z dôvodu rôznych neoverených variant izolácií až pseudoizolácií a nekvalitných termokrytov.

 

Pri výbere vírivky sa neriaďte len cenou vírivky, ale hlavne tým, aké má daná vírivka technické parametre, celkovú kvalitu tepelnej izolácie, energetickú náročnosť a výkon, kvalitu a regulovateľnosť hydromasáže.

Vírivky do interiéru
Vírivka do interiéru si síce nevyžaduje až takú dokonalú tepelnú izoláciu, ako  vonkajšia vírivka, ale je najlepšie, keď aj interiérová vírivka je dokonale zaizolovaná, nakoľko vám tým šetrí energiu a peniaze.

 

Interiérové vírivky sú energeticky náročnejšie ako exteriérové jacuzzi či vírivky
Miestnosti v ktorých bývajú umiestnené tieto vnútorné jacuzzi bývajú zvyčajne vykurované, musia sa ale dokonale vetrať kvôli množstvu vodnej pary z vírivky. Vetranie býva  častokrát  nedostatočné a treba nainštalovať aj odvlhčovacie zariadenie k vírivke. Týmto vám unikajú peniaze za vykurovanie stálym odvetrávaním z priestoru vírivky. Okrem toho máte náklady na kúpu odvlhčovacieho zariadeniak vírivke, a na energiu, ktorú spotrebúva.

 

Nemenej dôležitým rozhodnutím pred kúpou vírivky je aj rozhodnutie, akú veľkú vírivku si máte kúpiť
Pre rodinu s deťmi je idálna 4 až 5 - miestna vírivka. Vírivky pre dvoch sú vhodným riešením pre mladé páry, ale aj pre seniorov, pokiaľ si nechcú vírivku užívať s vnúčatami. Dobré je vždy myslieť čo i len jedným miestom aj na priateľov.

 

Vírivka je tým ideálnym miestom na stretávanie  s priateľmi
Najdôležitejšou úlohou vírivky je poskytovať vám kvalitnú hydromasáž a dokonalý relax. Tu pri výbere tej správnej vírivky opäť narazíte na dve základné premenné. A to výber konkrétnej vírivky a cena tejto vírivky. S cenou víriviek rastie aj kvalita hydromasáží a možností relaxu, ktoré poskytujú. Môžete sa spoľahnúť, že lacné vírivky vám nikdy nedokážu poskytnúť dokonalé pohodlie, ničím nerušený relax a kvalitné hydromasáže.

 

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktuje na 0908 722 270
alebo na info@virivky-
swimspa.sk!