Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


Kvalitné vírivky vs. vírivky
Kvalitné vírivky vs. vírivky

 


Kvalitné vírivky do záhrady alebo interiéru sú dobrou voľbou pre vaše zdravie a relax.

Kvalitné vírivky vs. vírivky

Chaos na trhu s vírivkami je viditeľný na prvý pohľad. Stačí zadať do vyhľadávača slovo ,,vírivka " alebo ,,vírivky". ,,No Name" akože kvalitných víriviek, pomenovaných rôznymi honosnými názvami a vydávanými za americké alebo kanadské vírivky je ako húb po daždi.

„Pre laika je veľmi ťažké rozoznať, ktorá z víriviek patrí medzi tie kvalitné vírivky a je hodná vašej pozornosti a hlavne vašich peňazí.“

Ako rozoznáte kvalitné vírivky od ,,víriviek"?

O týchto veciach sa toho zatiaľ veľa nehovorí a ani nepíše. Preto sa snažím vám prinášať tento obsah, aby ste dokázali rozoznať kvalitné vírivky od ,,víriviek".

Ponúk na vírivky dostanete od všetkých predajcov určite veľa. V tomto článku sa dozviete dôležité informácie zo sveta víriviek a sami sa rozhodnete, ktorú značku alebo dodávateľa si vyberiete.

Začnite prvým pohľadom do vnútra vírivky, pod jej obal - kabinet

Kvalitné vírivky by mali mať masívnu konštrukciu. Konštrukcia vírivky musí byť pevná a pružná, schopná zvládať drobné vibrácie a udržať tlak samotnej vírivky naplnenej vodou aj s vami. Konštrukcia z nerezu alebo hliníka nie je v žiadnom prípade zárukou kvality, nedajte sa zmiasť.

Pri pohľade na vírivku zvrchu, uvidíte jej skelet - akrylovú škrupinu vírivky, jej dekoračnú časť. Väčšinou od výrobcu LUCITE alebo ARISTECH. Toto vám budú zdôrazňovať predajcovia, ktorí vám nemajú ďalej čo ponúknuť, možno ešte riadenie BALBOA alebo GECKO.

Ale to nie je vôbec podstatné. To majú takmer všetci, tieto značky sú globálnymi dodávateľmi takmer všetkým výrobcom víriviek, bez ohľadu na ich konečnú kvalitu, funkčnosť a pohodlie.

Podstatné je že skelet musí byť na prvý pohľad masívny, robustný a pevný. Skelet kvalitnej vírivky vám bude slúžiť desaťročia. Skutočne kvalitný skelet prežije technológiu vírivky. Za kvalitou skeletu si každý výrobca, ktorý vyrába kvalitné vírivky stojí a potvrdzuje to predĺženou záručnou dobou.

Tepelná izolácia vírivky je tiež určujúcim prvkom kvality vírivky

U ,,NoName" víriviek nájdete rôzne pseudoizolácie, hliníkové fólie, bublinkové fólie, poprípade dvoj až štvor milimetrový nástrek izolačnej peny na škrupine vírivky. Jednoducho povedané tepelná izolácia veľmi slabá a neúčinná.

Výrobcovia kvalitných víriviek majú svoje rokmi overené systémy tepelnej izolácie víriviek. Pravidelne si nechávajú robiť skúšky a merania spotreby energie. Predbiehajú sa nie len v kvalite, ale aj v úspornosti svojich víriviek.

Ochranu izolácie a ochranu technológie vírivky zabezpečuje kvalitná spodná báza (vaňa) z ABS plastu alebo sklolaminátu do výšky 5-7 cm od podlahy.

Termokryt je tiež veľmi dôležitým prvkom tepelnej izolácie vírivky

Izolačná pena termokrytu musí byť pevná, ale čo je najdôležitejšie, musí byť uložená v parotesnom a veľmi odolnom obale, na ktorom je potom natiahnutý UV stabilný a dekoračný koženkový obal.

„Kvalitu termokrytu nepodceňujete!“

Hladinou vody uniká najviac tepla, čomu kvalitný termokryt zabráni, ale a tým zároveň bráni aj nadmernému odparovaniu vody, čím výrazne šetrí energie a vašu peňaženku. Okrem toho plní aj bezpečnostnú funkciu a bráni padaniu nečistôt, hmyzu a lístia do vírivky.

Elektronika víriviek

Najvýznamnejšími svetovými výrobcami elektroniky - riadiacich jednotiek pre vírivky sú BALBOA z USA alebo GECKO z Kanady.Vírivky, ktoré nemajú s kvalitnými vírivkami nič spoločné sa v prvom rade chvália 
len ,,cudzím perím". Zdôrazňujú, že majú riadenie BALBOA alebo GECKO.

Verte nám, že takéto vírivky vám nemajú čo ponúknuť. Prečo?

Pretože spomínaní výrobcovia riadiacich jednotiek, kúrení či motorov alebo vyššie spomínaného akrylu sú dodávateľmi takmer všetkým výrobcom víriviek. Keď vám toto začne niekto prezentovať, tak neprezentuje vírivku, lebo na nej nemá čo prezentovať, hovorí o dodávateľoch komponentov pre vírivky. 

Výrobcovia takýchto ,,no name" víriviek bez vlastného výskumu, vývoja a vlastných patentov sa potom uspokoja aj so staršími a lacnejšími modelmi riadiacich jednotiek.

Všetci tí čo vyrábajú kvalitné vírivky si na základe svojho vlastného vývoja, výskumu a uplatnených patentov, nechávajú u týchto výrobcov vyrábať riadiace jednotky a ovládacie panely na mieru. Na ovládacích paneloch kvalitných víriviek nevidíte nápisy ,,BALBOA" alebo ,,GECKO", ako to vidíte na ovládacích paneloch bežných víriviek.Filtračné systémy a starostlivosť o vodu vo vírivkách

Dôležitý je výkon filtračného systému a kvalita použitých filtrov. Kvalitné vírivky vás určite nesklamú. Vysoký výkon a kvalitné filtre spolu s profesionálnymi prostriedkami starostlivosti o vodu vo vírivke a budete mať o starosť menej. U bežných víriviek sa stretnete s nedostatočnou kapacitou filtračného systému a takmer určite aj s obyčajnými papierovými kartušovými filtrami.

Hydromasáž vo vírivke

Užívať si kvalitnú hydromasáž je podľa nás asi tým najdôležitejším faktorom, prečo si kúpiť vírivku. V tomto momente sa začínajú veľmi výrazne odlišovať kvalitné vírivky od ,,bežných víriviek". Ide do tuhého. Vo všetkom sa začínajú prejavovať výsledky dlhoročných výskumov, vývoja a patentov, do ktorých veľa a neustále investujú výrobcovia kvalitných víriviek.


Kvalitnú hydromasáž nehodnoťte pohľadom podľa veľkého počtu trysiek a silných motorov. To je najväčšia chyba, akú môžete urobiť. Pri výbere vírivky je dôležité, aby poskytovala masáž celého tela, nielen niektorých častí.

Najlepšie v tzv. kruhovej terapii. Pred kúpou akejkoľvek vírivky si nechajte čas 
a dôkladne si vírivku a jej hydromasážne funkcie vyskúšajte a hlavne porovnávajte s inými.

Vyberte si kvalitné a overené vírivky.

„Musíte sa cítiť pohodlne a masáž musí byť lepšia ako od živého maséra, inak zbytočne vyhadzujete peniaze von oknom.“

Keď si vyberiete akúkoľvek vírivku od akéhokoľvek výrobcu, ponúkanú ktorýmkoľvek predajcom, porovnajte si a vyskúšajte viacero víriviek, len tak budete so svojím rozhodnutím spokojní.

„U nás si môžete všetky značky víriviek, ktoré ponúkame kedykoľvek úplne nezáväzne a zadarmo vyskúšať.“

Uvidíte, že sa vám potom budú lepšie porovnávať ponuky rôznych značiek a predajcov. Budete mať s čím porovnávať a to je pri takom rozhodnutí, akou je kúpa kvalitnej vírivky, veľmi dôležité.

Dúfame, že sme vám týmto článkom aspoň trocha pomohli.


V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na 0908 722 270  alebo na info@virivky-swimspa.sk!