Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


05. 01. 2017

Zazimovanie vírivky

 

 

zazimovanie virivky, virivka v zime

 

Zazimovanie vírivky je podľa nás pojem, ktorý k vírivke podľa nášho názoru až tak nepasuje. Myslíme si, že vírivka je najlepšia v zime. Vysvetlíme prečo.

Je úžasný pocit, keď je voda vo vírivke vyhriata na príjemných 38 - 39 stupňov, vonku je pod nulou a vy môžete nerušene relaxovať v teple a užívať si hydromasáž. Z toho dôvodu sa nám zazimovanie vírivky zdá zvláštne. A takisto k tomu prispieva aj fakt, že v letnom počasí si tak teplú vodu skutočne neužijete. Tiež sa v lete ochudobňujete o skvelý sauna efekt, keď z horúcej vody prejdete do mrazu či chladu. A tak sa zazimovaním vírivky pripravujete o to najlepšie, čo vám vírivka môže ponúknuť.

 

zazimovanie virivky, virivka v zime

 

No keď už chcete zazimovať vírivku, tak poriadne

Niektorí nechcú však využívať vírivku v zime. Dôvodov môže byť niekoľko. Môže sa báť, že prechladne, niekto jednoducho nemá rád zimu či si kúpil lacnú vírivku so zlou či dokonca ešte horšie so žiadnou izoláciou. A tak by ho zimná prevádzka doslova zruinovala. Takto by sme mohli menovať donekonečna. Nebudeme sa im však teraz ďalej venovať či ich dokonca hodnotiť.

 

Zazimovanie by však mal robiť odborník, servisný technik. Zazimovanie vírivky prebieha v niekoľkých krokoch. Okrem dôkladného vypustenia a vyfúkania vody z potrubia vírivky, kúrenia a čerpadiel je dôležité vyčistenie potrubia prípravkom od SpaBalancer na to určeným. Ten odstráni biofilm. Čistenie potrubia je takisto potrebné urobiť opäť na jar pred napustením vírivky a jej uvedením do prevádzky. Keď je všetka voda vypustená, je dobré, aby vírivka trochu vyschla. Samozrejme, ak to počasie dovolí. Potom zakryjeme vírivku termokrytom a takisto je vhodné použiť originálny ochranný obal na termokryt či na celú vírivku. Poprípade môžeme použiť nejakú inú vhodnú plachtu na zakrytie.

 

zazimovanie virivky, virivka v zime

 

Svojpomocné zazimovanie vírivky

Ak by ste sa rozhodli vírivku si zazimovať svojpomocne, tak samozrejme môžete. No chceme vás upozorniť, že na škody, ktoré vzniknú neodborným zazimovaním vírivky sa nevzťahuje záruka u žiadneho výrobcu víriviek.
 

Ak sa aj napriek tomu, rozhodnete zazimovať vírivku sami, tak nezabudnite dôkladne vypustiť a  výfúkať všetku vodu, povoliť všetky šróbenia, ventily nechajte otvorené, nezabudnite na zvyškovú vodu v čerpadlách a kúrení. Na jar je zase potrebné všetky šróbenia zatiahnuť a tiež ventily, ktoré majú byť zatvorené. Potom môžete vírivku bezpečne znova napustiť.

 

! Dôležité upozornenie ! 

Nezabudnite pred vypustením vody na vypnutie ističa vírivky. Tá musí byť úplne vypnutá.

Znovu napustenie vírivky na jar sa robí cez filtre, elektrinu znova zapnite, keď bude vírivka kompletne napustená. Ak máte tvrdú vodu určite pri napúštaní nezabudnite na zmäkčovač vody. Ten oceníte v budúcnosti, keďže jeho použitie výrazne znižuje spotrebu prípravkov starostlivosti o vodu.

 

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa zazimovania vírivky či o vírivkách všeobecne nám píšte na info@virivky-swimspa.sk alebo zavolajte na 0908 722 270!