Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


23. 10. 2017

Vírivka vám pomôže zbaviť sa bolesti hlavy či migrény

 

 

Zatiaľ, čo mnohí vnímajú vírivky len ako miesto na čas strávený s rodinou či priateľmi, vírivky majú pre vás aj množstvo zdravotných výhod.

 

Je dokázané, že vodoliečba vo vírivke znižuje krvný tlak, pomáha vyliečiť nachladnutie, zlepšuje stav pokožky, pomáha pacientom s artritídou, pohyblivosťou, regeneráciou po športových výkonoch či úrazoch atď.

 

Okrem týchto a ďalších výhod vám pomôže vaša vírivka aj zmierniť bolesti hlavy.

 

Začnime s bolesťami hlavy

Napätie hlavy je spôsobené svalovými kontrakciami v oblasti hlavy a krku. Dokonca aj najmenšia bolesť môže mať za následok chronické bolesti hlavy, ktoré môžu zabrániť tomu, aby ste vyťažili z vášho dňa maximum. Ponorenie do vírivky s výkonnými vodnými hydromasážnymi tryskami v oblasti krku a chrbta umožňuje relaxáciu svalov a pomáhajú tak účinne eliminovať problém už pri zdroji.

 

A čo migrény?

Nie je nič horšie ako prežiť deň či dokonca viac dní s migrénou. Niektoré z príčin týchto vážnejších bolestí hlavy sú jednoduché, ide o stres, nedostatok spánok či tekutín. Preto dodržujte pitný režim, pretože aj odborníci tvrdia, že správne množstvo vody vo vašom tele je nevyhnutné pri boji s migrénou alebo jej prepuknutiu. Pre lepší spánok a uvoľnenie stresu vírivka pomáha tak, že kúpeľ zvyšuje teplotu tela a zvyšuje prietok krvi, čo vám potom pomáha spať hlbšie a dlhšie. Kúpeľ v teplej vode pomáha prirodzenému uvoľňovaniu endorfínov vo vašom tele, ktoré následne interagujú priamo s receptormi v našom mozgu a vytvárajú zvýšený pocit eufórie. To pomáha vášmu telu prekonávať vnímanie bolesti a stresu a bolo preukázané, že to prispieva k zníženiu nepriaznivých účinkov migrény tým, ktorí nimi trpia.

Takže nabudúce, ak vás budú zužovať bolesti hlavy, uistite sa, že dodržujete pitný režim a skúste hydroterapiu v kvalitnej vírivke, ako prirodzený a účinný prostriedok proti bolestiam hlavy či migrénam.