Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


18. 10. 2017

Terapia teplom, vírivá vaňa - spoľahlivý pomocník na liečbu športových zranení

 

 

Bolo dokázané, že terapia teplom je účinná liečba pri uľahčení prirodzeného procesu hojenia tela. No je dôležité vedieť, kedy s používaním tepla začať na daných oblastiach tela a ako ho používať spôsobom, ktorý bude najviac prospešný pre vás a vašu bolesť.

Počkajte až opuch pominie.

Spočiatku, teda hneď po zranení, uvidíte opuch koncentrovaný v danej oblasti. A tak by použitie tepla viedlo k zvýšeniu prietoku krvi a zvýšeniu zápalu. To je dôvod, prečo je najlepšie aplikovať hneď ľad, aby sa opuch znížil a zmiernil sa počiatočný šok a bolesť.

Použite teplo na obnovu a opravu poškodeného tkaniva.

Akonáhle počiatočný opuch opadne, vaše telo začne dlhý proces tvorby nového tkaniva, kde došlo k poškodeniu. Celé dozrievanie tohto tkaniva môže trvať až jeden celý rok v závislosti od miesta a závažnosti vášho zranenia.


To je čas, kedy by ste mali začať a pokračovať v konzistentnej terapii teplom.

 

Medzi výhody terapie teplom patria napríklad:

Zvýšenie obehu.

Zvýšenie bunkového metabolizmu.

Znižovanie rizika svalových kŕčov.

Zvýšenie kyslíka a živín do oblasti na podporu hojenia.

Zvýšenie rozťažnosti svalov a spojivového tkaniva, ktoré nám pomôžu roztiahnuť a posilňovať tkanivá.

 
Takže, ak sa vám niekedy prihodí športové zranenie, počkajte, kým opuch odíde a  začnite používať terapiu teplom po dobu 15-20 minút.

Ide o základný stavebný kameň zdravého životného štýlu a môže vás udržať dlho aktívnymi a užijete si tak dlhý a zdravý život!