Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


05. 09. 2017

Objavte teraz skutočné tajomstvo zdravého života!

 

 

Niekedy sa zdá, že snaha o zdravý život je nabitá rôznymi trendami a módnymi slovami. Viete však, že významnými a nepopierateľnými kľúčovými zložkami receptu na zdravý život sú tzv. hormóny šťastia (serotonín a dopamín) a prírodné lieky proti bolesti (endorfíny), ktoré sa uvoľňujú počas aktivít, ktoré vás tešia či počas relaxácie?


Endorfíny ovplyvňujú vzájomne prepojené faktory zdravie a šťastie a majú opačný vplyv na telo ako hormóny stresu - kortizol a epinefrín.


Prax odpočinku ukázala, že hydroterapia vo vírivke sústavne zvyšuje hladinu endorfínov v tele a to tak, že zvyšuje prietok krvi a prehlbuje dýchanie, čím okrem iného aj zvyšuje hladiny kyslíka v mozgu.


Odporúčame vám preto kúpeľ vo vírivke ako riešenie na uvoľnenie po dni plnom psychického či fyzického stresu.


Pozrime sa teraz na to, ako konkrétne sa zvýšia endorfíny a iné šťastné hormóny počas kúpeľa vo vírivke a preskúmajme rozdiely medzi nimi.

 
1. ENDORFÍNY

Nazývajú sa aj prírodnými liekmi proti bolesti. Endorfíny pomáhali našim predkom v dobe kamennej uniknúť pred predátorom tým, že boli schopní bežať aj napriek bolesti, ktorú cítili. V súčasnosti je bolesť, ktorá sa často spája s uvoľnením, prežívaná vďaka anaeróbnemu cvičeniu. Trénovaním vášho tela vďaka uvoľneniu viacerých endorfínov počas hydroterapie môžeme maximalizovaťuvoľňovanie endorfínov, ktoré vám poskytne cvičenie.


2. SEROTONÍN

Serotonín je kľúčovým hormónom šťastia a reguluje náladu tým, že potláča pocity depresie a znižuje podráždenie. Tieto jeho efekty nás potom robia viac spoločenskými a zlepšujú vaše interpersonálne kontakty. Pozvite preto aj vašu rodinu či priateľov do vašej vírivky a nechajte serotonín prúdiť.


3. DOPAMÍN

Dopamín je príjemný hormón, ktorý vás uvoľňuje, keď sa snažíte dosiahnuť určitý cieľ. Má cyklický účinok, pretože jeho zvýšenie vás motivuje k tvrdej práci, aby ste dosiahli spokojnosť s dosiahnutím tohto cieľa. A z toho dôvodu, že dopamín zvyšuje vašu duševnú pozornosť a pomáha vám sústrediť sa, porozmýšľajte o dlhšom kúpeli vo vašej vírivke, večer pred náročným stretnutím alebo prezentáciou.


4. OXYTOCÍN

Oxytocín je hormón lásky a uvoľňuje sa vo veľkom množstve počas láskyplného fyzického kontaktu či počas pôrodu. Takisto zvyšuje pocity lásky a dôvery. Keď už hovoríme o dôvere, môžete nám 
dôverovať, keď vám odporúčame kúpeľ vo vírivke, abyste maximalizovali výhody týchto šťastných hormónov.

 


Ak aj vy túžite zlepšiť svôj zdravotný stav prostredníctvom týchto štyroch hormónov, prečítajte si blog:

4 rady ako si bezpečne vyberiete vírivku do vašej záhrady.

 


V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na 0908 722 270 alebo na info@virivky-swimspa.sk!