Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


03. 11. 2017

Kedy je najlepší čas na kúpeľ vo vírivke? ALEBO Budem mať na vírivku vlastne čas?

 Povedzme, že uvažujete o kúpe vírivky alebo už máte jednu doma. Jediné čo vám chýba, je čas do nej ísť. A ak ešte len zvažujete jej kúpu, tak možno rozmýšľate, kedy do nej budete chodiť, teda ako často ju budete využívať a či sa vám táto investícia do vlastnej vírivky oplatí.

Tu je našich 5 tipov, kedy je kúpeľ vo vírivke najlepšou voľbou.

1. PO CVIČENÍ

Nedávny výskum v oblasti tepelnej adaptácie naznačuje, že horúci kúpeľ môže okrem upokojenia boľavého svalstva aj zvýšiť výkon. Konzistentné cvičenie v teplých podmienkach je spojené s dlhodobým poklesom telesnej teploty. To zase vedie k zvýšeniu rýchlosti tvorby potu a tvorbe väčšieho objemu krvnej plazmy, čo zase zvýši schopnosť fungovať v teplých podmienkach. Skombinujte túto taktiku prispôsobenia sa teplu s taktikou konzistentného kúpeľa po cvičení, je to najlepší spôsob ako získať ľudský raketový pohon.

 

2. PRED SPANÍM

Relaxačné účinky pobytu v teplej vode po dobu 20 až 30 minút pred spaním skrátia čas potrebný na zaspanie a povzbudzuje hlbší spánok a tak si počas noci viac oddýchnete. Podľa štúdie nemocnice v New Yorku - Cornell Medical Center sa vaša telesná teplota v noci znižuje, čo začína už dve hodiny pred spánkom. Kúpeľ vo vírivke v trvaní 20 - 30 minút spôsobuje zvýšenie telesnej teploty a zintenzívňuje rýchle ochladzovanie, ktoré nasleduje, čo má za následok silný relaxačný účinok a hlbší spánok.

 

3. POČAS BOJA PROTI PRÍZNAKOM PRECHLADNUTIA A CHRÍPKY

Jedným z najčastejších dôvodov pretrvávajúceho kašľa je nahromadenie sa hlienu vo vašom krku. Para vírivky môže vysušiť tento hlien, rovnako ako aj zmierniť symptómy chrípky. Zatiaľ čo bojujete v posteli či na gauči s príznakami chorobami, 10 - 15 minút vo vírivke vám umožní cítiť sa lepšie a podporí boj vášho imunitného systému s chorobou.

 

4. SKRÁŠLOVACIE PROCEDÚRY A WELLNESS

Vaša pokožka sa dá najlepšie ošetriť a liečiť, keď je teplá a póry sú otvorené. Čistiace a dezinfekčné účinky teplej vody robia z vírivky rozhodujúcu časť každej domácej relaxácie. A po kúpele vo vírivke si môžete spraviť peeling tváre a masku, nakoľko vaše póry budú otvorené a tak si môžete dopriať skutočne skrášľujúci relax v pohodlí domova.

 

Aby ste predišli zbytočnému vysušovaniu kože, po použití vírivky sa osprchujte, aby ste odstránili nadbytočný chlór a použite krém na rozjasnenie a zvhlčenie pokožky. Alebo ešte lepšie používajte bezchlórovú chémiu a zmäkčovač vody v rámci starostlivosti o vodu.

 

5. PRI SLEDOVANÍ ŠPORTOVÝCH PRENOSOV

Ak ste fanúškmi športových prenosov, pozvite priateľov a spojte sledovanie športových prenosov s kúpeľom vo vírivke. Stačí pripraviť von televízor a nejaké ľahké jedlo na grilovanie spolu s nápojmi. Nie je lepšie miesto, kde osláviť víťazstvo vášho obľúbeného tímu či sportovca ako s bublinkami vo vírivke. A ak náhodou nevyhrá, môžete svoj smútok z prehry odplaviť preč pomocou horúcej vody a trysiek.

 

Túžite aj vy po vlastnej vírivke? Vybrali sme pre vás len to najlepšie - kvalitné vírivky v tom najlepšom možnom pomere CENA / KVALITA!

 

Pozrite si ich teraz:

Americké vírivky MARQUIS
Kanadské vírivky
Vírivky TOTAL HYDROTHERAPY