Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


13. 02. 2017

Cvičenie vo vode - aquafitness

 

cvicenie vo vode - aquafitness

 

Cvičenie vo vode - aquafitness naberá v zahraničí na popularite. Je to skvelá možnosť ako môžete svoje swim spa alebo swim exercises zariadenie využívať skutočne naplno. Nemajte však strach, ak ste majiteľmi bazéna a meniť ho nechcete, kľudne si svoje domáce aqua fitko môžete zriadiť aj tam.

Výhody cvičenia vo vode - aquafitness

Aquafitness to sú pohybové aktivity, ktoré sú vykonávané vo vodnom prostredí, zvyčajne s hudobným sprievodom. Ako hlavná zásada tu platí, že čím je odpor vody väčší, tým je väčšia aj intenzita cvičenia.

Vodné prostredie je skvelým prostredím na cvičenie pre všetkých bezohľadu na vek, pohlavie, fyzickú zdatnosť či dokonca plaveckú spôsobilosť a pohybovú výkonnosť. Pohyb vo vode je vykonávaný proti štandartnému odporu vody či protiprúdom zosilnenému odporu vody.

 

cvicenie vo vode - aquafitness

Najznámejšie možnosti cvičenia vo vode - aquafitness

Pozrime sa teraz spoločne na najznámejšie možnosti cvičenia vo vode alebo aquafitness.

 

Aquacycling alebo aquabiking - bicyklovanie vo vode na bicykloch na to určených a vyvinutých nielen pre kondičný a profesionálny tréning, ale aj rehabilitáciu vo vode.

 

Aqua-walking-jogging-running - chôdza či beh vo vode na chodiacich - bežiacich pásoch, sú dostupné v kondičnom alebo profesionálnom prevedení a samozrejme prispôsobených vodnému prostrediu.

 

Takisto je dostupné aj zariadenie Aqua Eliptical, ktoré kombinuje tieto dve aktivity a do pohybu zapája podstatne viac aj hornú polovicu tela.

 

Aquajumping je nielen zábavné, ale aj mimoriadne účinné cvičenie. Trampolíny špeciálne vyrobené na cvičenie vo vode sú z nerezovej ocele s prispôsobenou odrazovou sieťou a bez pružín sú vo vode hotovým zázrakom pre všetky vekové kategórie. Nie je s nimi len zábava, ale efektívne posilujú svaly na celom tele, ktoré sú zároveň dokonale masírované vodou.

 

Príbuzným zariadením je aquastep či modernejší patentovaný trampostep. Cvičenie na tomto zariadené je podobné ako steper vo fitku, ale na rozdiel od neho využíva vztlak a odpor vody. A tak sa stavá podstatne účinejším a čo viac aj šetrnejším ku kĺbom a šľachám. Trampostep je univerzálnym zariadením na cvičenie vo vode, ktoré umožňuje zároveň cvičiť aquajumping aj aquastep a to preto, že z jednej strany je trampolína a z druhej aquastep.

 

Aqua pole, pole dance vo vode, cvičenie vode pri tyči, ktoré je opatrené spodnou bázou a je upravená aj pre náročné cvičenia vo vode. Cvičenie môže byť zamerané nielen na zábavu, ale aj fitness, tanečný fitness, či dokonca skvele poslúži aj na rehabilitačné účely.

 

Aquaboxing, ak doplníme aquapole tyč špeciálnym vakom vznikne nám zariadenie určené na aquaboxing či iné bojové umenia.

 

Aquapower - aquaback, ide o obľúbený kruhový tréning vo vode. Je zameraný na posilňovanie celého tela vo vode.

 

Aquagym, v tomto prípade ide o špeciálne vyvinutý komplex zariadení pre mimoriadne efektívnu rehabilitáciu vo vode a následné posilnenie svalov celého tela.

 

Aquaworkout je aktívnym cvičením vo vode pre zábavu, kondíciu, posilňovanie a rehabilitáciu.

 

Ďalším zaujimavým zariadením určeným na cvičenie vo vode je Velaqua. Ide o mimoriadne inovatívne produkt, ktorý je vyrobený na základe najnovších výskumov a ponúka jeho uživateľom množstvo výhod. V skratke sa dá povedať, že ide o vodný bicykel, ktorý je bez pedálov a je použiteľný v ľubovoľnej hĺbke. Velaqua je skvelým zariadením na cvičenie vo vode aj pre neplavcov, pretože dva veľké plaváky bránia potopenia a aj prevráteniu.

 

 

V neposlednom rade určite stojí za spomenutie aquayoga a hlavne paddle board yoga, podporuje hlavne strečing, rozvoj stability a sily, dokonalé posilňovanie hlbokého stabilizačného systému, ale aj celkovú relaxáciu. Týmto nenápadným cvičením, sa dôkladne precvičia svaly, o ktorých ani neviete, že ich máte, no sú mimoriadne dôležité.

Okrem týchto spomenutých možností cvičenia vo vode, existuje ešte celý rad ďalších spomeňme napríklad aquapilates, aquadance, aquareha, aquabalance, aquacircuit, aquaHIIT, aquasplash.

 

Našu ponuku zariadení na cvičenie vo vode nájdete tu. A takisto tu.

 

V prípade akýchkoľvek otázok alebo záujmu nás kontaktujte na 0908 722 270 alebo na info@virivky-swimspa.sk. Radi vám poradíme, poskytneme dôležité informácie a predstavíme tieto inovatívne produkty bližšie. Určite si ich, presne tak ako množstvo ľudí na celom svete zamilujete!

  

cvičenie vo vode - aquafitness