Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


02. 08. 2017

6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o termokrytoch víriviek

 

termokryt virivky

 

U termokrytov víriviek môžete ľahko nadobudnúť pocit, že ak ste videli jeden, videli ste všetky. Nie je tomu úplne tak. Vysvetlíme prečo.

 

Veľa termokrytov je vyrobených s rovnakým základným konceptom štruktúry, ale zároveň sa môžu líšiť jeden od druhého. Pred nákupom si buďte istí, že ste si overili nasledujúcich 6 vecí, ktoré ochránia vašu investíciu a tiež aj rodinu či domáce zvieratá.

1. Z čoho je termokryt vírivky vyrobený?

Termokryty víriviek sú zvyčajne vyrobené z pevných penových jadier, utesnené v plastových púzdrach, aby sa zabránilo ich nasiaknutiu a sú uzavreté do vinylových krytov. Vo všeobecnosti sú postavené tak, aby sa sklopili v závesnom bode, čo vám pômože pri dávaní termokrytu dole a takisto aby boli skosené od stredu dole, aby sa z nich ľahšie odstraňoval sneh a voda. Tak a to sú všetky spoločné podobnosti termokrytov víriviek. Pozrime sa teraz na rozdiely.

2. Čo je pod povrchom termokrytu?

Pena je základom termokrytu vírivky. Môže ísť o 1, 2, 3 či viac kusov peny. Hustota/hmotnosť tejto peny ovplyvňujú hodnotu R /tepelný odpor/, čo je meranie energetickej účinnosti termokrytu vírivky. Táto hustota (spolu s hrúbkou penovej hmoty) ovplyvňuje aj zaťaženie alebo hmotnosť, ktorú môže kryt vírivky uniesť (napr. sneh), predtým ako sa penové jadro rozpadne. A takisto väčšina termokrytov vírivky nie je skonštruovaná tak, aby udržala váhu osoby, ktorá na termokryte sedí alebo po ňom kráča. A to isté platí aj pre domáce zvieratá. Môžete nájsť penové jadrá v rozmedzí 1 až 2 libier. Termokryt s penovým jadrom 1 lb /hustota cca 25 kg na meter kubický/ bude obsahovať viac vreciek vzduchu a bude ponúkať menšiu izoláciu a nosnosť ako termokryt s penovým jadrom 2 lb /hustota vyše 50 kg na meter kubický/.

3. Skontrolujte rozostup

Zúženie je dôležitým aspektom penového jadra a môže sa líšiť od termokrytu k termokrytu. Funguje to podobne ako so strechou, čím strmšie sa zužuje, tým lepší je spád. Pre väčšinu termokrytov je typické cca 5 cm zúženie od stredu ku kraju. Ak zistíte, že máte menšie zúženie pokračujte v hľadaní. A tak ako je dôležité zohladniť zúženie, rovnako je dôležitá aj hrúbka peny na každom konci tohto zúženia.Táto hĺbka zohráva dôležitú úlohu vo faktore izolácie - alebo spomínanej hodnote R, a takisto rozhoduje aj o tom, koľko váhy termokryt znesie, koľko snehu, dažďa a ľadu.

4. Je termokryt správne utesnený?

Akýkoľvek termokryt musí byť dobre zabezpečený, aby sa dovnútra termokrytu nedostala voda. 
Termokryt, ktorý nasiakne vodu sa stáva veľmi ťažkým a tak je ťažké sa dostať do vírivk a užívať si hydromasáž. A čo viac vodou nasiaknutá pena stráca zo svojich izolačných vlastností, čím sa zvyšujú aj nároky na prevádzku, ktoré vás prekvapia v následnom účte  za elektrinu.

5. Skontrolujte "pánty" termokrytu

A keď už hovoríme o účtoch za elektriku, nezabudnite skontrolovať oblasť v okolí pántov termokrytu, nie všetky sú rovnaké. A zároveň ide o hlavnú oblasť, kde môže z vírivky unikať teplo. Ubezpečte sa preto, že termorkryt je skonštruovaný tak, že minimalizuje tepelné straty v tejto oblasti.

6. Nezabudnite termokryt skontrolovať z vonku

Jeho obal skrýva viac ako to, čo vidíme okom, ak samozrejme viete, na čo si máte dávať pozor. Väčšina termokrytov je vyrobená z vinylu z morského materiálu, ktorý je odolný voči plesniam a UV žiareniu, aby sa minimalizovalo vyblednutie termokrytu. Ak taký nenájdete, pokračujte v hľadaní.

 

Väčšina výrobcov ponúka množstvo farieb, aby termokryt zodpovedal vašej vírivke, domu či terénu. Niektoré ďalšie rozdiely, ktoré budete hľadať zahŕňajú kvalitu, spevnené šitie, jednoduché alebo dvojité prešitie. Má izolovaný lem, ktorý je zakrytý? Má zabudované bezpečnostné zámky? Nielen, že držia deti v bezpečí od vírivky, ale sú dobré aj v prípade veľmi zlého počasia.


S dobrým termokrytom budú vaše deti a zvieratá v bezpečí. A zároveň ochráni aj vašu vírivku a
pomôže vám udržať náklady na energie nízko. Preto stojí za to, investovať do vírivky s kvalitným termokrytom už od začiatku, čo vám z dlhodobého hľadiska ušetrí vaše peniaze a ušetrí vám aj zhoršenie stavu vírivky.


Termokryt od MARQUIS - DuraCover - má dvojité izolované penové jadro, ktorého hustota je vyše
50 kg na meter kubický a obsahuje 5 cm penové zúženie od stredu k okraju, dvojité šitie a exkluzívne stredové tepelné tesnenie, ktoré je umiestnené po celej dĺžke termokrytu na zachytávanie tepla. Investícia do kvalitnej vírivky od MARQUIS je tak skutočne skvelou investíciou.

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na info@virivky-swimspa.sk alebo na 0908 722 270!