Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

ROYAL WELLNESS CONCEPT s.r.o.

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

royal@wellnessconcept.eu


28. 09. 2017

3 dôvody prečo profesionálny atléti používajú vírivku, aby si udržali svoje zdravie

 

 

Pre športovcov, ktorí trávia nekonečné hodiny tréningom svojho tela, aby zostali na vrchole svojej kondície, to je nielen o práci na ihrisku, ale aj mimo ihriska a opakovanom robení správnych krokov, aby predišli zraneniu a bolesti svalov, ktoré ich môžu vyradiť z hry v danej disciplíne a častokrát aj poslať do predčasného dôchodku.

 

Bez ohľadu na vašu fyzickú námahu je veľmi dôležité, aby ste si od skutočných profesionálov zobrali k srdcu jednu radu: vždy si nechajte čas na zotavenie!

 

Po tréningu, bez ohľadu na jeho úroveň, si vaše svaly vyžadujú dostatok času na svoju obnovu, ale aj rast. Nepretržité cvičenie dlhé hodiny vám neprinesie želané výsledky, ale naše svaly budú trpieť a prinesie vám to chronické bolesti, ktoré vám môžu zabrániť byť aktívnym na celé mesiace.

A ako športovcom pomáha vírivka?

 

Príprava: rýchly teplý kúpeľ pred fyzickou námahou pomáha uvoľniť svaly, čo pomáha urýchliť proces zotavenia a zabrániť zraneniu.

Zotavenie: teplá voda zvyšuje prietok krvi a cirkuláciu, pomáha vašim svalom zotaviť sa a rásť. Kombinácia tepla a kvalitných hydromasážnych trysiek s terapeutickým účinkom pomáha uvoľniť svalové napätie, ktoré spôsobuje bolesť.

Sústredenie: pre športovcov je rovnako dôležité ako fyzické zdravie aj to psychické. To je dôvod, prečo si veľa atlétov dopraje kúpeľ 10 - 15 minút pred športovým výkonom, aby im pomohol vyvolať meditatívny stav, ktorý je potrebný na to, aby dosiahli špičkový výkon.

 

Bežný život: žijeme veľmi zaneprázdnené životy a čas na tréning si môžeme veľmi ťažko nájsť, ale nerobme amatérsku chybu a pozrime sa namiesto toho na profesionálov. Vždy sa uistite, že ste telu poskytli dostatočný čas na regeneráciu, aby vaše cvičenie malo skutočne význam.

 

Doprajte si aj vy zdravotné benefity vírivky - pomôžeme vám s výberom, kontaktujte nás na info@virivky-swimspa.sk alebo na 0908 722 270!